X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1384,06,14

۳هزارپرونده روی میز و مجوز های بی حساب

درشرایطی که خیلی ها از روند افزایش شمار مطبوعات در کشور اظهار خرسندی می کنند وآن را نشانی از قرار گرفتن کشور در پشت دروازه های فرهنگ مدرن می دانند، برخی هم تولید فله ای وصدوربی حساب وکتاب نشریات را به دلیل برخورداری طیفی معلوم از این امتیاز نشان ضعف دستگاه فرهنگی کشور تلقی می کنند.روغنیها از جمله صاحبنظران مطبوعاتی است که اعتقاد دارد صدور مجوز به این شکل روزنامه نگاری امروزرا از شکل حرفه ای خود خارج می سازد و همین امر وضعیتی را ایجاد می کند که دیگر چیزی به نام روزنامه نگار متخصص نداشته باشیم.
 در برابر این دیدگاه ، استاد عزیزم پروفسور معتمد نژاد می کوشد به دیگران بقبولاند که همین سیستم صدور مجوز هم نکته زایدی است که روند افزایش شمار مطبوعات را مختل می کند.این دیدگاه از این منظر قابل تامل است که در سراسر کشورهای آسیایی غیراز کشورهای کمونیستی وچند کشور انگشت شمار به علاوه ایران تنها ثبت نام روزنامه کافی است ونیازی به صدور مجوز نیست.
 یادمان باشد ما زمانی صاحب روزنامه شدیم که 200سال از تاسیس روزنامه ها در غرب گذشته بود ومطبوعات غربی دو مرحله از فعالیت های خود را طی کرده و وارد مرحله سوم شده بودند، بنابر این مقایسه اینچنینی، آن هم در وضعیتی که نظام مدیریتی کشور قابل تطبیق با هیچیک از نظامهای حاضر نیست ،قیاسی مع الفارق است. افزایش تعداد روزنامه ها درطی دودهه از 4 روزنامه به 60روزنامه گرچه در وهله نخست توفیق مدیران فرهنگی را در ذهن متبادر می سازد ولی باید این نکته را از خاطر نبرد که توسعه نشریات بدون لحاظ کردن سهم آموزش نیروی انسانی از تاثیر مثبت رسانه ها خواهد کاست.
از سویی مادام که صدور مجوز ونیز توقیف مطبوعات از قانونمندی لازم برخوردار نباشد واساسا بر پایه نزاع حزبی مدیران تعریف شود صحبت از توسعه فرهنگی برشمردن خصایص فیل در تاریکی است.! در زمانی که بسیاری از نخبگان فرهنگی سالها در صف صدور یک مجوز منتظر می مانندتعدادی از مدیران ،صاحبان قدرت اقصادی ومتولیان صدور مجوز خارج از نوبت  وحتی بابت برخی نشریات دیگر با تیراژپایین، در حدصد نسخه هم مجوز می گیرند.
به نظر می رسد3هزارپرونده ای که برای گرفتن مجوز نشر به روی میز معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد قرار دارد نیاز به گرد گیری تازه ای دارد که مدیران تازه از راه رسیده این وزارتخانه باید عزم خود را برای آن جزم کنند...

 

نظرات و پیشنهادات [3]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d