X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1384,08,20

" لوبیای چشم بلبلی"مهمتر است یا گوش آقای سردبیر؟!

" گوش سردبیر روزنامه محلی را بریدند".دروازه بانان خبر یکی دو روزنامه کشور اواسط همین ماه پس از گزینش انبوه اخباری که بروی تلکس چند خبرگزاری داخلی منعکس شد، خبر فوق را نیز دارای ارزش خبری تشخیص داده وآنرا در کنار اخباری چون شعله ور شدن آتش کینه خواستگار ، چوب حراج بر خودروهای دزدی، قتل شوهری با همدستی مرد افغان و ... استفاده کردند. اما  بریدن گوش این سردبیر بیچاره حتی آنقدر برای همکاران رسانه ای او بی ارزش تشخیص داده شد که حاضر نشدند خبر آن تنها بواسطه ابراز حس همدردی! در یکی از صفحات نشریه آنها به چاپ برسد.

ذکر این نمونه واشاره به آن به این دلیل اهمیت دارد که بگوییم اگر نظیر چنین حرکتی در خصوص یکی از سردبیران محلی یا غیر محلی والبته با اهداف و مقاصد سیاسی اتفاق می افتاد آیا صدها نشریه ای که هر روز نانشان را از داغ کردن تنور سیاست تهیه می کنند باز هم در برابر چنین واقعه ای سکوت می کردند؟! حتی به نظر می رسد تشکلهایی چون انجمن صنفی روزنامه نگاران و انجمن روزنامه نگاران مسلمان نیز که هر از چندی با فرمانهای به چپ چپ وبه راست راستشان می کوشند عین صاحبان دو تیم سرخ وآبی سره را از ناسره به هواداران تحت امر خویش نشان دهند نیز دیگر اشتهایی برای هضم کردن چنین اتفاقات پیش پا افتاده ای ندارند. برای آنها فروش لوبیای چشم بلبلی یا برنج دم سیاه شمال از گوش بریده یک روزنامه نگار محلی مهمتر است تا بتواند براحتی در نشریه داخلی آنها گنجانده شود. یادمان باشد ماجرای " شبهای برره" و دفاع از حیثیت عوامل تولید و پخش این مجموعه تلویزیونی آنقدر برای رییس سازمان عریض و طویل صدا و سیما با اهمیت تلقی می شود که بی آنکه نگران مخدوش شدن وجهه مدیریتی خویش باشد در مقابل ریشخند جن وانس با اعتماد به نفس کامل می ایستد و ازهیچ، همه چیز می سازد! اما در این سوی هیچ کس حاضر نیست از اعتبار روزنامه نگاری که چه بسا حقوق ماهیانه او به قدر هزینه تولید تنها دو سه دقیقه از مجموعه یاد شده هم نیست دفاع جانانه کند. 

 راستی آیا کسی حاضر می شود برای احقاق حقوق چنین روزنامه نگاری پشت دیوار بیمارستانی که او بستری است تحصن ویا اعتصاب غذا کند ویا حتی با ارسال طوماری به یکی از مجامع دفاع از حقوق روزنامه نگاران از آنچه بر سر او آمده است گله و شکایت کند؟! 

 بله حق با شماست همه اینها به یک شوخی کودکانه بیشتر شبیه است تا نکته ای که بتوان در خصوص آن چیزی نوشت... هر روز دهها و شاید صدها روزنامه نگار در جای جای  شهر و دیاری  که ما برای آن قلم می زنیم بی آنکه خبری از آنها  در روزنامه ای به چاپ برسد به سر نوشتی شبیه این روزنامه نگار محلی  دچار می شوند تازه اگر شانس بیاورند خبر آنچه به روزشان آمده است زیر خروار اخبار آنروز روزنامه به چاپ خواهد رسید راستی ما را چه می شود؟!   

 

نظرات و پیشنهادات [2]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d