X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1384,10,03

فیلترینگ یا خودسانسوری؟

                                                                           

25 خرداد ماه امسال لایحه جرایم اینترنتی به تصویب هیات دولت رسید وبا تصویب آن شکل جدیدی از برخورد دولت با متخلفان آغاز شد. این لایحه که برای برسی نهایی واجرایی شدن در 27 مرداد سالجاری به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است یکی از واپسین لوایح ارسالی دولت خاتمی به پارلمان به شمار می رود که بزودی کار تایید آن از سوی نمایندگان به پایان خواهد رسید.  بحث در خصوص بودن یا نبودن فیلترینگ برغم اینکه از سوی عده ای تلاش صرف سیاسی  دولتمردان برای پاسداری از حریم سیاسی و امنیت ملی کشورها قلمداد می شود را می توان تلاشی برای کنترل و مصون داشتن ارزشها و هنجارهای فرهنگی و بومی آن کشور تعریف نمود. این مهم که می توان لایه هایی از نتایج "جهانی سازی " را نیز در آن شاهد بود در بسیاری از کشورها با شدت و ضعف متفاوت نمود یافته است.

گرچه آزادی ترویج اطلاعات وسهولت و گستردگی حقوق شهروندان دهکده جهانی موضوعی نیست که دولتها و ملتها براحتی بتوانند در وجود آن تردید کنند ، اما به هرحال تاکنون هیچ کشوری حتی آمریکا  نیز وجود اینترنت بی ضابطه را نپذیرفته است. در این راستا گرچه سازمانهای مرتبط با امور اینترنت همچون " وایپو" ، "اینترنیک" و کنسرسیوم جهانی وب  بر قانونمند کردن اصولی چون کپی رایت و حفظ حقوق افراد در فضای دیجیتال ، قوانینی را تدوین کرده اند، اما همچنان اینترنت قانون کلی و مرکز کنترل و مدیریت خاصی را در اختیار ندارد. نکاتی نیز که تاکنون  در خصوص حاکمیت جهانی اینترنت و کاستن از نقش آمریکا در این مساله مطرح شده است  نیزحتی به فرض نتیجه بخش بودن تردید آمیز آن نمی تواند ساختار بومی فرهنگها را از تخریب مصون بدارد.

فیلترینگ در ایران همچون بسیاری از امور، مدیریت و چارچوب تعیین شده ای ندارد.عده ای فیلترینگ را مسکن موقتی می دانند که با اتمام دوره تاثیر آن درد نیز شدیدتر از قبل بروز می کند لذا پیشنهاد می کنند برای مصون ماندن از آفات این رسانه تور جهانی گستر،باید به تقویت ارکان فرهنگی جامعه پرداخت. برخی نیز که گویی هنوز نتوانسته اند خود را ازحلقه شدید خود سانسوری رها کنند ، با زوم شدن بروی" کلمات ممنوعه"، امکان دسترسی کاربران به بسیاری از پایگاههای اطلاعات علمی و آموزشی را نیزسلب نموده اند .وضعیتی که هم اکنون بر فیلترینگ در ایران حاکم است به گونه ای است که هم قوه قضاییه ، هم مخابرات وهم کمیته سه نفره فیلترینگ  وهم آی سی پی و آی اس پی ها را مجاز به فعالیت می کند و گرچه وزارت فناوری ارتباطات قصد دارد با استفاده از فیلترینگ هوشمند ناهماهنگی موجود را از میان بردارد ، اما به نظر نمی رسد این وضعیت آشفته در کوتاه مدت به پایان رسد، گو اینکه در کنار این اقدامها تهیه و توزیع نرم افزارهای فیلتر شکن و دور زدن آی اس پی ها همچنان ادامه دارد و به نظر می رسد این کنشها و واکنشهای متقابل همچون روایت ویروسها و ضد ویروسها پایانی نخواهد داشت. در چنین وضعیتی به نظر می رسد برخورد علمی و بدور از حب و بغضهای سیاسی و احیانا نگاه افراطی گری به  تعاریف ارزشی کوتاه ترین و اثربخش ترین راهی است که مدیران فرهنگی کشور باید به اجماعی اصولی در خصوص آن دست یابند.                                                      

                                   

 

نظرات و پیشنهادات [6]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d