X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1385,02,22

رسانه های سنتی موقعیت ممتازتری نسبت به دیگر رسانه ها دارند

رسانه های جدید هنوز در کاستن از سهم رسانه های سنتی توفیق نیافته اند.رییس انجمن جامعه شناسی ایران با بیان این مطلب در گفت و گوی اختصاصی با "پرانتز"اضافه می کند:رقابت رسانه ها در ایران برای یافتن جایگاه واقعی خود به یکی از دغدغه های اساسی آنها تبدیل شده است.رسانه های سنتی در بسیاری موارد هنوز جایگاه ، قوت و استحکام پیشین خود را حفظ کرده اند. شایعه و نقل قولهایی که بسیار سریعتر از اخبار رسمی در جامعه و در میان عناصر دکتر معیدفراجتماعی جاری می شوند هنوزحیات و بقای خود را حفظ کرده اند.                                                        

دکتر سعیدمعیدفر همچنین می گوید:گاهی اوقات وقتی به دو رسانه سنتی و جدید نگاه می کنیم این احساس در ما ایجاد می شود که رسانه های سنتی از موقعیت ممتازتری نسبت به دیگر رسانه ها برخوردارند.اگرچه امروزه رسانه های بزرگی مثل تلویزیون نقش بزرگی را نیز در میان طبقات مختلف جامعه بازی می کنند و مطبوعات نیز به نوبه خود توانسته اند در میان اقشار باسواد بیشتر تاثیرات قابل توجهی را ایفا کنند و امکان ارتباط افراد با این رسانه ها بیش از گذشته فراهم آمده است، اما همچنان بدلیل مشکلاتی که در مقوله "اعتماد تعمیم یافته" وجود دارد رسانه های جدید با مشکلات بیشماری مواجه اند.اینکه ما تا آن هنگام که با فرد دیگری به صورت رودر رو ارتباط برقرار نکنیم و او را نبینیبم و نشناسیم ،نمی توانیم با وی تبادل ارتباطی کنیم یکی از دهها مشکلی است که رسانه های جدید ما نتوانسته اند راه حلی برای آن بیابند.

 استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران خاطر نشان می کند:گاهی اوقات ممکن است رسانه ها تاثیرات عکس داشته باشندو.پیامی که یک رسانه ارایه می دهد مخاطبین  خود رابرضد آن تبدیل کند.بنابر این ضمن اینکه ما پیشرفتهای خوبی را بویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در دهه های اخیردر رسانه هایی چون صدا و سیما و مطبوعات داشته ایم ولی همچنان در آنچه که جامعه شناسان از آن به عنوان "سرمایه اجتماعی" از آن یاد می کنند و اختلالاتی که ما در مقوله سرمایه اجتماعی از نوع جدید آن داریم با مشکل مواجهیم.معیدفر درخاتمه اظهار می دارد: رسانه های ما تنها در صورتی می توانند مشکل اعتماد تعمیم یافته را حل کنند که بتوانند اهمیت آن را برای جامعه ملموس تر کنند. من می خواهم بگویم تاثیرات صدا و سیما و مطبوعات ما دیگر به صورت مستقیم نیست بلکه از طریق گروههای اولیه برجامعه ایفا می شودوتا زمانی که اخبار و اطلاعات از کانالهای سنتی بین افراد انتقال نیابد چندان هم نمی توان به تاثیرات آن دل خوش کرد.                                                                                                             

 

 

 

 

 

 

نظرات و پیشنهادات [5]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d