X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1386,04,26

هیچ برنامه ای برای تولیدات رسانه ای خود نداریم

اعتماد سازی، نیازمند بستر سازی و برجسته سازی است و ما باید در جهت انتشار رسانه هایی شاداب و درخدمت باور عمومی و وفاق و منافع ملی، بکوشیم.

دکتر محمود مختاریان با بیان این مطلب می گوید: تمام دانشکده های روزنامه نگاری کابل رادانش آموختگان دانشکده های ایران اداره می کنند و ما در حال حاضر نیروهای خوب روزنامه نگار را در اختیار داریم و از حیث تربیت متخصصان روزنامه نگاری مشکل چندانی نداریم.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه می گوید: در آمریکا 23 نفر 25 هزار رسانه را اداره می کنند، هیچ کس به طور اتفاقی «سی ان ان» را اداره نمی کند. شما در اخبار منتشر شده آنها هیچ تصویری از دانشجوی کره ای که 33 دانشجوی آمریکایی را قتل عام کرد، نمی بینید؛ یعنی کاملا شاهد مدیریت تصویر بر این رسانه ها هستید.

وی با اشاره به نحوه فعالیت برخی مطبوعات در داخل کشورو ایجاد فضای بی اعتمادی از سوی آنها، گفت : باید در خدمت باورهای مردم و شادابی جامعه قدم برداریم و سعی در سیاه نمایی نداشته باشیم.

وی افزود : ما سه هزار سال در بستردیکتاتوری و  300  سال در سیطره نظام سلطه جهانی بودیم . شما از خارجی ها بپرسید که چرا تحقیق در مراکز اتمی برای ما جرم و برای آنها حلال است و چرا در برابر هر دانشمند ایرانی که درهر منطقه دنیا فعالیت علمی می کند، حساسیت نشان می دهند؛ پس قبول کنید که نظام سلطه با ما مشکل دارد.

وی در ادامه می گوید : اداره کردن یک رسانه بویژه رسانه مکتوب کار بسیار دشواری است؛ در سال گذشته رسانه های مکتوب از رشدی 2/1 درصدی برخورار بودند. تعداد وبلاگهای فارسی از یک میلیون فراتر رفت، بنابراین سردبیران ما باید نگاه جدیدی به چگونگی انتشار اخبار خود داشته باشند.

وی نبود اخلاق در رسانه ها را از جمله مشکلات موجود در این مجموعه دانسته و می گوید:ما به راحتی به خود اجازه انتشار اخبار مختلف را می دهیم، در صورتی که در کشورهای دیگر چنین مسأله ای وجود ندارد. وی اضافه می کند: مهم این است که چگونه نقد کنیم که به رواج دموکراسی کمک کرده باشیم. ما پیام نخبگان هستیم ، نقد می کنیم، تحلیل می کنیم ،ریزبین هستیم و پرسشگری می کنیم.

وی داشتن سواد رسانه ای را به فتوژورنالیسم و تصویرسازی در مطبوعات مربوط می داند و می گوید: رویترز درماجرای دیدار آقای لاریجانی و سولانا پنج خبرنگار را به محل برگزاری نشست اعزام کرده بود که یکی از این تعداد ادیتور عکس بود. اما ما اصلاً مدیریت تصویر و عکس نداریم. نشریات ما باید دیدنی و خواندنی باشند و در ابتدا باید دیدنی باشند

وی اضافه می کند: وظیفه ما این است که برای هر قشری خوراک آماده کنیم؛ رسانه ای برتر از رسانه های دیگر است که تولید فکر می کند و کالای اندیشه است. غذا برای خوردن و نشریه برای خواندن است؛ همان طور که دغدغه چیدن میز غذا را برای افزودن به اشتهای خود و خانواده تان دارید، باید این حساسیت را نیز برای روزنامه تان به خرج دهید. نشریه در خارج از ایران اعتبار بیشتری دارد؛ 127 میلیون ژاپنی شمارگانی برابر با  86 میلیون روزنامه دارند. 470 هزار ژاپنی در شبکه توزیع نشریات این کشور کارمی کنند، اما ما هیچ برنامه ای برای تولیدات رسانه ای خود نداریم. شهروند ژاپنی اگر قبل از ساعت 6صبح و 4 بعد از ظهر روزنامه به در خانه اش نرسد، می میرد!

 

نظرات و پیشنهادات [11]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d