X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1386,07,16

رابطه منطقی بین دانشگاه و اتاق خبر وجود ندارد

"هیچگونه رابطه منطقی بین دانشگاه و اتاق خبر وجود ندارد".دکترسید وحید عقیلی در گفت و گوی خود با" پرانتز " می گوید: یکی از مهمترین مسایلی که در حوزه علوم ارتباطات و روزنامه نگاری شاهددکتر عقیلی / عکس : همشهری آنلاین آن هستیم این است که هیچگونه رابطه منطقی بین دانشگاه و اتاق خبر وجود ندارد. این اشکال را می توان در دیگر حوزه های علمی همچون حلقه واسطه میان صنعت و دانشگاه هم به عینه دید.

رییس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی می گوید: اگر بتوانیم سیستمی را پیاده کنیم که سرفصلها و عرف دانشگاهی این امکانات را بوجود بیاورد که دانشجویان علوم انسانی و اجتماعی بتوانند با مراکز تولید خبر رابطه وثیق و منطقی داشته باشند در این صورت بیشتر می توانیم شاهد رونق ارتباطات و روزنامه نگاری باشیم ؛ به عبارت دیگر مادامی که روزنامه نگار ما تنها بصورت تئوریک در کلاسهای درس خبرنویسی و مصاحبه و گزارش را مشق می کند و سپس قصد دارد در مرکز خبر آن مفاهیم را پیاده کند دچار مشکل خواهیم بود بنابر این  باید برنامه ریزی ها و سرفصلها بطور عملی بگونه ای انجام شود که فاصله میان این دو کمتر شود.

مترجم کتاب پیشتازان علم ارتباطات اضافه می کند: متاسفانه در سالهای اخیر شاهد کاهش میزان شمارگان نشریات به حدی هستیم که از یکسوی نشریات جدید بوجود نمی آیند و از سوی دیگر نشریات قدیم هم به تعدیل نیرو می پردازند و نتیجه آنکه فارغ التحصیلان این دو رشته مهم که امروزه در بسیاری از حوزه های بین المللی ، اجتماعی ، انسانی و حتی اقتصاد حرف اول را می زنند بعد از فارغ التحصیلی کاری برای انجام دادن در رشته خود ندارند.


سوابق اجرایی دکتر عقیلی:

 

دبیر سرویس اقتصادی، عضو شورای سردبیری روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز ، - عضو هیات علمی گروه ارتباطات – دانشکده روانشناسی و علوم اجتماعی - مدیر گروه کارشناسی ارشد و ارشد گروه ارتباطات اجتماعی واحد تهران مرکز - بمدت پنج سال - سر دبیر فصلنامه رسانه به مدت پنج سال ، معاونت آموزشی – مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه ها - مدیر کل دفتر استخدام و تامین هیات علمی – سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی- بمدت دو سال - رئیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی – واحد علوم و تحقیقات – دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

 

نظرات و پیشنهادات [4]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d