X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1386,03,27

چیزی به عنوان خبر علمی نداریم !

خبر زمانی می افتد که واقعه ای همچون زلزله و یا آتش سوزی رخ می دهد، فعالیتی که بصورت تدریجی انجام می شود، به صورت آنی جواب نمی دهد و این فرآیند را نمی توان خبر نامید" .

بنیانگذار نانو تکنولوژی در ایران با بیان این مطلب می افزاید : در حقیقت ما خبرعلمی نداریم ؛ آنچه وجود دارد ، گزارش و گزارش پیشرفت است .فرض کنید دانشمندان دانشگاه کمبریج اعلام می کنند موفق دکتر رفیعی تبار به کشف ژنی شده اند که بیماری زگیل را کنترل می کند ،  اما هیچ گاه ، تونی بلر در شبکه بی بی سی آن را به عنوان " خبرخوش پزشکی"  اعلام نمی کند. اگر کشف این ژن صحت داشته باشد خوشا به حال دانشگاه کمبریج و اگر هم خبر صحیح نباشد می گویند دانشگاه کمبریج اشتباه کرده است و یا این اکتشاف هنوز تکمیل نشده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطر نشان می کند : در کشورما اخیرا مد شده است همانطور که در زمینه فوتبال خبر می دهیم همانگونه هم در زمینه پیشرفتهای علمی خبر می دهیم ،گزارش پیشرفت ، پروسه ای است که ادامه دارد و در این فرآیند تنها بخشی از این پروسه گزارش می شود ، برای همین است که وقتی آن را به عنوان خبر اعلام می کنیم گویا این پروسه تمام شده است؛ یعنی واقعه ای انجام شده و محصولی عجیب و غریب به بازار عرضه شده است .

وی می افزاید : پس از انتشار خبر داروی ایدز، دکتر فاضل رییس فرهنگستان علوم پزشکی طی ارسال نامه ای به صدا و سیما خاطر نشان کرد که این اخبار را نه یک وزیر ، که یک دانشمند اعلام می کند و دیگر اینکه آنها که این کشف را انجام دادند خودشان این مساله را بزرگ نکردند و تنها گفتند کاری کردیم که می تواند میزان رشد بیماری ایدز را کند کند.خیلی ها در این زمینه فعالیت کرده اند، اما بگونه ای این خبر پخش شد که گمان کردند خبر تازه ای رخ داده است.

رییس بخش نانو تکنولوژی مرکز پژوهش های بنیادی گفت : ما هم در این موسسه کارهایی را مثلا در خصوص تعامل امواج رادیو فرکانسی مثل تلفن همراه با سلولهای مغزی انجام داده ایم که به دستاوردهایی هم نایل آمدیم . من می دانم اگر این مساله کشف داروی ایدزرا اعلام کنیم بلافاصله این خبر اعلام می شود که دانشمندانIPM   کشف کرده اند که استفاده از تلفن همراه سلولهای مغزی را گرم می کند و انواع تبعات را برای آن ذکر می کنند.

 دکتر رفیعی تبار می افزاید : من مخالف گزارش دادن به مردم نیستم ، اما به این هم اعتقاد ندارم که روند پژوهشهای علمی را دچار خبر سازی هایی همچون زلزله و فوتبال کنیم ؛ چون کارعلمی انتها ندارد.اصلا امکان ندارد شما به داروی نهایی ایدز برسید.ممکن است واکسنی را برای آن کشف کنید، اما این دارو فقط بخشی از این بیماری را تعدیل می کند .

وی اضافه می کند : آقای دکترجوادلاریجانی چندی پیش در نامه ای به رهبر انقلاب بر این نکته تاکید کردند که این اتفاقات تصویری را در کشور بوجود می آورد که گویا می توان دریک مقطع زمانی ، مثل کشف قاره آمریکا، همه نوع کشفی را اعلام کنید. در صورتی که این مساله در علم اتفاق نمی افتد.  روند پیشرفتهای علمی تدریجی است و به یکباره رخ نمی دهد.حتی در اروپا و آمریکا که اکتشافات زیادی رخ می دهد هرگز پیشرفتهای علمی اینگونه اعلام نمی شود که مثلا وزیر بهداشت و یا دولتمردان در جلسه مطبوعاتی خبر را اعلام کنند. خبر را باید دانشمندان اعلام کنند چون مسوولیت صحت و سقم آن با خود آنهاست. پیشرفتهای علمی نباید سیاسی شود و در چارچوب رقابتهای جهانی مطرح گردد ؛ شما ملاحظه کردید وقتی خبر کشف داروی ایدز و یا ام. اس اعلام شد مردم چقدر با صدا و سیما تماس گرفتند .در صورتی که  کشف قرص "اینترفرون بتا"  می تواند تبعات بسیار خطرناکی را برای کنترل بیماری ام. اس به دنبال داشته باشد و تولید این دارو تنها یکی از زمینه هایی است که می تواند این بیماری را کنترل کند .

 

 

نظرات و پیشنهادات [9]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d