X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1387,09,03

من نمی گویم خبرنگاران مجیز بگویند

" روایی و اعتبار بخشی یک گزاره باید به روزنامه نگاران ثابت شود و سپس نسبت به انعکاس آن اقدام کنند در غیر این صورت چه تفاوتی میان روزنامه نگاران و جامعه بی دین وجود دارد. "

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت و گو با " پرانتز " ضمن بیان این مطلب اضافه می کند : "  چرا ما که دایما از دینداری سخن می گوییم و معتقدیم ملاک ، امانتداری و راستگویی است ، تصور می کنیم دکتر مخبر دزفولی / عکس : فارسباید هر خبر داغی راهر چند به دروغ ، منتشر کنیم ؟ کجای حرفه خبرنگاری اینگونه اقتضاء می کند ؟ دکتر مخبر دزفولی با بیان اینکه نوعی بیماری درخبرنگاری ما وجود دارد که به جای یافتن واقعیت ها در پی یافتن جنجال ها هستند خاطر نشان می کند : چرا خبرنگاران ما نسبت به حلال و حرام و صدق و دروغ بودن اینقدر بی حساسیت شده اند بگونه ای که معیار آنها برای انعکاس خبر جنجال برانگیز بودن و جلب مخاطب به هر قیمتی است. با من مصاحبه می کنند ، آن کلمه را نمی نویسند اما شبیه آن را می نویسند ؛ این با دروغ فرقی ندارد . وی یادآور می شود : بخش زیادی از موضوعاتی که رهبر انقلاب در بحث آزاد اندیشی به آن اشاره کرده اند متوجه نوشته های شما خبرنگاران است . شما باید قواعد و اخلاق بحث منطقی را رعایت کنید ، اگر رعایت نکنید این مقوله به دعوای عبث تبدیل و نتیجه آن می شود که معمولا مسوولان می گویند دیگر با این گروه از خبرنگاران گفت و گو نمی کنیم.من نمی گویم خبرنگاران مجیز بگویند،اصلا چنین روحیه ای ندارم.نمی گویم الکی بیایند تایید کنند ؛اما اگر تایید درستی وجود دارد چرا نمی آیند تایید را بنویسند؟چرا نمی گویند این آقا زحمت کشیده و به همین دلیل از وی تشکر می کنیم؟ مخبر ادامه می دهد : اشکالات را بگویید اما در کنار آن به کارهای خوب هم اشاره کنید. اینهمه کارخوب انجام شده است ؛ یک کلمه در مورد آن صحبت نمی شود اما کافی است اشکالی در جایی وجود داشته باشد ببینید چه می کنند.من هم اشکال منطقی را قبول دارم اما اگر قبول نداشته باشم منصف نیستم. آن اشکال را می پذیرم اما شما هم 99 کار خود را منعکس کنید. دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن اعلام آمادگی برای حل مشکلات صنفی روزنامه نگاران  در شورای عالی انقلاب فرهنگی می گوید : چنانچه لازم است دغدغه های صنفی  روزنامه نگاران در حد سیاستگذاری انسجام بخشی شود ما آماده همکاری با آنها هستیم .کافی است روزنامه نگاران وارد صحنه شوند و پیشنهادات خود را در محدوده و سطحی که قابلیت تصویب در حد سیاستنامه در شورایعالی انقلاب فرهنگی را دارد مطرح کنند ما نیز ضمن تصویب و تایید از آن پشتیبانی و مشکلات آنها را حل می کنیم. مخبر دزفولی در پیان خاطر نشان می کند : من با خبرنگاران دوست هستم و برای آنها احترام قایلم ؛ البته این احترام متقابل است و مبنای آن نیز صداقت و راستگویی و امانتداری است .


درباره دکتر مخبر دزفولی

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی 47 ساله اصالتا دزفولی است و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در همین شهر به پایان برده است. وی در سال 1366 موفق به دکترای عمومی دامپزشکی و در سال 1373 به کسب مدرک دکتری تخصصی در طب داخلی دامپزشکی از دانشگاه تهران نایل شده است.وی در سال 1367 فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی را در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شروع کرد و از سال 1381 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از آذرماه سال 1384 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و تاکنون نیز در این سمت مشغول به خدمت است. وی همچنین عضو وابسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی و هیات تحریریه مجله تحقیقات دامپزشکی و در حال حاضر استاد پایه 20 دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران است. از دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، بیش از 80 مقاله علمی و پژوهشی، منتشر شده است.

 

نظرات و پیشنهادات [4]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d